jaceklopinski.pl

Prognozy finansowe

Prognozy finansowe

W 1833 roku Thomas Auld trwało Douglass powrotem od brata, ale nie może pogodzić się z buntowniczego ducha Douglasa, wysłał Douglass pracować dla Edwarda Covey, biednego rolnika, który był notorycznie „Slave-breaker”, za rok się go oswoić , Istnieje Douglass był regularnie wychłostać. Douglass omal podziale psychicznie przez jego męki, ale w końcu zbuntował.zapraszamy na naszą stronę internetową Covey stracił w konfrontacji wynikającej i nigdy nie starał się pokonać go ponownie.

Z powodzeniem uciekł niewolnictwo w dniu 3 września 1838 roku, na pokład pociągu do Havre de Grace, Maryland, ubranego w mundur marynarski i prowadzenie prac identyfikacyjnych dostarczanych przez wolnej czarnym marynarzem. Po przekroczeniu rzeki Susquehanna promem na Havre de Grace, kontynuował pociągiem do Wilmington, Delaware. Stamtąd udał się przez parowcem do „Quaker City” – Filadelfia, Pensylwania. W końcu przybył do Nowego Jorku.

Douglass dołączył różne organizacje w New Bedford w stanie Massachusetts, w tym czarnym kościele. Regularnie uczestniczył abolicjonistycznych spotkań. On abonamentu tygodniowego czasopiśmie William Lloyd Garrison, The Liberat aw 1841 roku, usłyszał Garrison mówić na spotkaniu z Bristol antyniewolniczego Society. Nieoczekiwanie zapytał mówić, Douglass opowiedział swoją historię i został Następnie zachęca się do anty-niewolnictwo wykładowcą. Douglass był inspirowany przez Garrison oraz Garrison był również pod wrażeniem Douglass i pisał o nim w Liberatora.

Genialny głośników, Douglass na wniosek American Anti-Slavery Society zajmuje się wycieczki szkolne, które przyniosły mu uznanie jako jeden z pierwszych wielkich czarnych mówców amerykańskich i zdobył światową sławę, kiedy jego autobiografia została opublikowana w 1845 roku.

Zwolennikiem równości wszystkich ludzi, czy czarny, żeński, Indian amerykańskich, lub świeży imigrant, Douglass poświęcił swoje życie opowiadając braterstwo całej ludzkości.
http://znizkinaoc.com/gdzie-najlepiej-ubezpieczyc-auto/
– autor artykułu