jaceklopinski.pl

Restrukturyzacja firmy poprzez firme doradcza

Restrukturyzacja firmy poprzez firme doradcza

Dorothy L. Sayers – Jedna z królowych czterech złoty wiek w Przestępstw

W 1915 roku, dwadzieścia trzy lata stary Dorothy Leigh Sayers ukończył z dyplomem z języków nowożytnych. (Nauczyła języków klasycznych w późniejszych latach). Spędziła następne szesnaście lat szlifując swoje umiejętności pisarskie podczas pracy w firmie wydawniczej, a także pracuje jako copywriter w agencji reklamowej.http://www.speed.auto.pl

Przy jednoczesnym kontynuowaniu pracy jej „dzień pracy” Sayers znalazł czas, aby rozpocząć publikowanie swoich Peter Wimsey powieści tajemnicy. Była w stanie szybko stać się tajemnicą autora w pełnym wymiarze godzin, ale w dalszym ciągu znalezienie czasu na napisanie sztuki i wprowadzenia do drugiej Książki, edycji i tłumaczenia utworów, a także działa na jej poezji. Wśród jej przekładów są: Boska Komedia Dantego od Starego włoskim, a także Pieśń o Rolandzie, którą w tłumaczeniu z języka starofrancuskiego.

Sayers był bardzo aktywny w Kościele anglikańskim. Jej ojciec (wielebny Henry Sayers) był dyrektorem katedry Christ Church szkół. Rodzina matki Doroty (Helen Mary Leigh) pochodziła z Isle of Wight.

Sayers napisała swoje tajemnice w 1920 i 1930 roku, a więc ona zdobył pozycję jako jeden z czterech królowych Przestępstw Złotego Wieku. Złoty wiek tajemnic miała miejsce w Wielkiej Brytanii, od I wojny światowej i II wojny światowej. Pozostałe trzy Queens of Crime są Agatha Christie, Margery Allingham i Ngaio Marsh … potężną firmą!

Sayers zakochał, ale to związek zakończył się. Podczas gdy w trybie „z odbicia”, zaszła w ciążę w czasie, gdy ten był po prostu nie do przyjęcia dla jednej kobiety w Wielkiej Brytanii. Ona zabezpieczyć dom dla swojego syna z kuzynem, który został zaprzysiężony do zachowania tajemnicy. Po śmierci Doroty, tożsamość jej syna została podana do wiadomości publicznej, jak był jej beneficjentem.

– autor artykułu