jaceklopinski.pl

Strategia rozwoju Twojego biznesu

Strategia rozwoju Twojego biznesu

Planowanie sukcesji jest o podjęcie działań zmierzających do przejścia na emeryturę właściciela i przeniesienie działalności do kogoś innego. Ale to też o znalezieniu właściwego następcy, osoba, która będzie w stanie nie tylko prowadzić i zarządzać działalnością, ale również być w stanie w dalszym ciągu rozwijać działalność z zyskiem.hotel sopot A chodzi o właściciel świadomy własnego stylu pracy i jak najlepiej wykorzystać tę wiedzę w celu określenia i opracowania następcy.

Bruce Hunter, autor Lighthouse360, trener biznesu i executive ekspert rozwoju określa się pięć stadiów rozwoju, że każdy właściciel małej firmy będzie doświadczenie rośnie jej sprawa i dojrzewa. Etapy te pięć wzrostu – architekt, inżynier, Conqueror, dyrygent i Odnowiciel – także wyjaśnić, w jaki sposób zmiany właściciela, jak ona przechodzi przez cały okres jej działalności. Ta świadomość na jakim etapie ich działalności jest co pomaga właścicielowi określić wiedzę i doświadczenie będą musiały przekazać ich następcy.

Więc w jaki sposób właściciel firmy boom przekazać tej wiedzy i doświadczenia?

Istnieją trzy kroki do budowy transferu wiedzy od właściciela do ich następcy.

Po pierwsze – zidentyfikować konkretną wiedzę i umiejętności – ekspertyzy – wymagany do prowadzenia i kierowania ich specyficzną działalność. Potem trzeba kształcić się na temat wiedzy posiadanych przez ich potencjalnego następcy. Luka w wiedzy jest wtedy w pełni zidentyfikowane i właściciel już wie, co musi zostać przekazana wiedza i umiejętności i kompetencje, które zostaną opracowane przed następcą jest gotów wziąć na siebie płaszcz własności. Na tym etapie, właściciel identyfikuje style pracy i komunikacji potencjalnego nowego właściciela. Znając te preferencje pomaga określić najlepsze środki i narzędzia do rozwijania ich wymiany.

Po drugie – zbudować prostą strategię, aby przenieść wymaganą wiedzę.

– autor artykułu